Menu

U14

Træningstider:

Tirsdag: 17.30 - 19.00 (Holdtræning)

Mødetid: 5 minutter før på træningsbanen.
Træningssted: Herfølge Boldklub, Store kunst D, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Onsdag: 17.30 - 19.00 (Kompetencetræning)

Mødetid: 5 minutter før på træningsbanen.
Træningssted: Herfølge Boldklub, Store kunst A, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Torsdag: 17.30 - 18.50 (Holdtræning)

Mødetid: 5 minutter før på træningsbanen.
Træningssted: Herfølge Boldklub, Store kunst C + D, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Torsdag: 19.00 - 19.45 (Styrketræning)

Mødetid: 5 minutter før i træningslokalet.
Træningssted: Herfølge Boldklub, træningslokalet
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

Holdets stab

Træner
profil
Anders Reinhard Pedersen
Træner
profil
John Petersen
Holdleder
profil
Vivi Pedersen
Holdleder
profil
Flemming Nielsen
Træner
profil
Claes Ajstrup

Spillerliste

profil
Alberte Lin Winther
profil
Amalie Rohde Edvardsen
profil
Anja Hald
profil
Camilla Kjær Svartzman
profil
Camille Larsen
profil
Caroline Gam Brønd Vidø
profil
Celia Qing Kofod Toxborg
profil
Emma Mathiesen
profil
Fiona Kjeldahl Helenius
profil
Freja Benne' Lohmann
profil
Ida Hofmann Ebbe
profil
Ida Krapper
profil
Josefine Løve
profil
Katrine Reinhard Pedersen
profil
Mathilde Arentz Jensen
profil
Matilde Eis
profil
Nadia Uhrenholt Jørgensen
profil
Naja Raunsø Guldager Hansen
profil
Nour Balkash
profil
Rebecca Schütt Mygind
profil
Sara Jørgensen
profil
Signe Mei Vejlgaard Nielsen
profil
Silke Frydendal
profil
Sofja Maigaard
profil
Stine Rydahl

Sponsorer

Seneste nyheder

  • Nyheder
    ROBINHUS PIGECAMP - EN KÆMPE SUCCES
  • Nyheder
    MånedsNyt maj 2017
  • Nyheder
    MånedsNyt April 17

Næste kampU14 Piger 1 (04) Efterår • P1

Ude mod
KFUM
28. okt
Kl. 11.15
Emdrupparken
U14 Piger 1 (04) Efterår - P1

Næste kampU14 Piger Futsal (04) • Pulje 1

Ude mod
Roskilde Pigefodbold (2)
11. nov
Kl. 16.12
Herfølge Hallen
U14 Piger Futsal (04) - Pulje 1

Næste kampU14 Piger Futsal (04) • Pulje 2

Hjemme mod
Tølløse BK
11. nov
Kl. 11.24
Ringsted-hallerne
U14 Piger Futsal (04) - Pulje 2

KampprogramU14 Piger 1 (04) Efterår • P1

September 2017

Dragør
1 - 6
livescore
Ude
Dragør Bk

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
4 - 2
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Vestia

HIK 2
1 - 8
livescore
Ude
Kunst, HIK

HB Køge pigefodbold

B 1908
1 - 1
livescore
Ude
Sundby Idrætspark

HB Køge pigefodbold
Oktober 2017

HB Køge pigefodbold
1 - 2
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

FA 2000

KFUM
28. okt
Kl. 11.15
Ude
Emdrupparken

HB Køge pigefodbold

KampprogramU14 Piger Futsal (04) • Pulje 1

November 2017

Roskilde Pigefodbold (2)
11. nov
Kl. 16.12
Ude
Herfølge Hallen

HB Køge Pigefodbold (1)

HB Køge Pigefodbold (1)
11. nov
Kl. 16.48
Hjemme
Herfølge Hallen

Farum BK

HB Køge Pigefodbold (1)
11. nov
Kl. 17.24
Hjemme
Herfølge Hallen

Jægerspris IK

Fredensborg BI
11. nov
Kl. 17.48
Ude
Herfølge Hallen

HB Køge Pigefodbold (1)
December 2017

HB Køge Pigefodbold (1)
3. dec
Kl. 09.12
Hjemme
Tune Hallen

Roskilde Pigefodbold (2)

Farum BK
3. dec
Kl. 09.48
Ude
Tune Hallen

HB Køge Pigefodbold (1)

Jægerspris IK
3. dec
Kl. 10.24
Ude
Tune Hallen

HB Køge Pigefodbold (1)

HB Køge Pigefodbold (1)
3. dec
Kl. 10.48
Hjemme
Tune Hallen

Fredensborg BI

KampprogramU14 Piger Futsal (04) • Pulje 2

November 2017

HB Køge Pigefodbold (2)
11. nov
Kl. 11.24
Hjemme
Ringsted-hallerne

Tølløse BK

Hvalsø IF
11. nov
Kl. 11.48
Ude
Ringsted-hallerne

HB Køge Pigefodbold (2)

HB Køge Pigefodbold (2)
11. nov
Kl. 12.12
Hjemme
Ringsted-hallerne

Roskilde Pigefodbold (1)

Herstedøster IC
11. nov
Kl. 12.36
Ude
Ringsted-hallerne

HB Køge Pigefodbold (2)

Tølløse BK
26. nov
Kl. 14.24
Ude
Hvalsø Hallerne

HB Køge Pigefodbold (2)

HB Køge Pigefodbold (2)
26. nov
Kl. 14.48
Hjemme
Hvalsø Hallerne

Hvalsø IF

Roskilde Pigefodbold (1)
26. nov
Kl. 15.12
Ude
Hvalsø Hallerne

HB Køge Pigefodbold (2)

HB Køge Pigefodbold (2)
26. nov
Kl. 15.36
Hjemme
Hvalsø Hallerne

Herstedøster IC

StillingU14 Piger 1 (04) Efterår • P1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 B 1908 5 4 1 0 13
2 Vestia 6 4 0 2 12
3 FA 2000 5 4 0 1 12
4 HB Køge pigefodbold 5 3 1 1 10
5 HIK 2 5 1 0 4 3
6 KFUM 4 0 0 4 0
7 Dragør 4 0 0 4 0

StillingU14 Piger Futsal (04) • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Farum BK 0 0 0 0 0
2 Fredensborg BI 0 0 0 0 0
3 HB Køge Pigefodbold (1) 0 0 0 0 0
4 Jægerspris IK 0 0 0 0 0
5 Roskilde Pigefodbold (2) 0 0 0 0 0

StillingU14 Piger Futsal (04) • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 HB Køge Pigefodbold (2) 0 0 0 0 0
2 Herstedøster IC 0 0 0 0 0
3 Hvalsø IF 0 0 0 0 0
4 Roskilde Pigefodbold (1) 0 0 0 0 0
5 Tølløse BK 0 0 0 0 0

Holdets aktiviteterPiger HB Køge U13 (04)

Oktober 2017
24.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
24.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompentencetræning med Claes - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
25.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Holdtræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
26.
torsdag

17:30 - 18:50

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
26.
torsdag

19:00 - 19:45

Træning
Styrketræning - træningslokalet
Træningslokalet
28.
lørdag

11:15 - 12:30

Kamp
KFUM - HB Køge pigefodbold
Emdrupparken, Nøkkerosevej 23, 2400 København NV
31.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
31.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
November 2017
1.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
2.
torsdag

17:30 - 18:50

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
2.
torsdag

19:00 - 19:45

Træning
Styrketræning - træningslokalet
Træningslokalet
7.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
7.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
8.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
9.
torsdag

17:30 - 18:50

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
9.
torsdag

19:00 - 19:45

Træning
Styrketræning - træningslokalet
Træningslokalet
11.
lørdag

11:24 - 12:48

DBU-Stævne
Stævne: Ringsted-hallerne
Ringsted Hallerne, Tværalle 8, 4100 Ringstedi
11.
lørdag

16:12 - 18:00

DBU-Stævne
Stævne: Herfølge Hallen
Herfølge Hallen
14.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
14.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
15.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
16.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
21.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
21.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
22.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
23.
torsdag

17:30 - 18:50

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
23.
torsdag

19:00 - 19:45

Træning
Styrketræning - træningslokalet
Træningslokalet
26.
søndag

14:24 - 15:48

DBU-Stævne
Stævne: Hvalsø Hallerne
Hvalsø Hallerne, Skolevej 5, 4330 Hvalsø
28.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
28.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
29.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
30.
torsdag

17:30 - 18:50

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
30.
torsdag

19:00 - 19:45

Træning
Styrketræning - træningslokalet
Træningslokalet
December 2017
3.
søndag

09:12 - 11:00

DBU-Stævne
Stævne: Tune Hallen
Tune Hallen, Tunehøj 7, 4030 Tune
5.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
5.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
6.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
7.
torsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
8.
fredag

17:00 - 13:00

Andet
Hyttetur
12.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
12.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
13.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
14.
torsdag

17:30 - 18:50

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
14.
torsdag

19:00 - 19:45

Træning
Styrketræning - træningslokalet
Træningslokalet
19.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
U14 træning med U16 - Store kunst C
Omklædningsrum nr. 4
19.
tirsdag

17:30 - 19:00

Træning
Træning - Store kunst D
Omklædningsrum nr. 4
20.
onsdag

17:30 - 19:00

Træning
Kompetencetræning - Store kunst A
Omklædningsrum nr. 9
21.
torsdag

17:30 - 18:50

Træning
Træning - Store kunst C + D
Omklædningsrum nr. 4
21.
torsdag

19:00 - 19:45

Træning
Styrketræning - træningslokalet
Træningslokalet