Menu

Senior

 

Træningstider:

Mandag: 17.30 - 19.00

Mødetid: 5 minutter før på banen.

Træningssted: Kunstbanen, Herfølge Boldklub, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Onsdag: 18.30 - 20.00

Mødetid: 5 minutter før på banen.

Træningssted: Kunstbanen, Herfølge Boldklub, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Fredag: 18.40 - 20.00

Mødetid: 5 minutter før på banen.

Træningssted: Indendørs, Holmebækhallen 
Adresse: Pogebanken 9, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Nye spillere er meget velkomne. Kontakt holdleder Jeanette de Fries for mere info.

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mogens Poulsen
Holdleder
profil
Jeanette de Fries
Assistenttræner
profil
Rene Eggers
Træner
profil
Søren Andersen
Træner
ingen pic
Cophia Birkedal

Spillerliste

profil
Amallia Holm
profil
Anita Askegaard Jensen
ingen img
Anne Dorthe Heinecke
profil
Anne Mette Rosenkilde
ingen img
Anni Clemens Hansen
ingen img
Anni Hansen
profil
Bitten Holm Hansen
profil
Cecilie Mølgaard
ingen img
Christina Sanderhoff Olsen
profil
Emma Kristoffersen
profil
Emma Norman Pedersen
profil
Emma Nygaard Jonassen
profil
Fie Vincentz Dahl Grindsted
profil
Julie Gothenborg
profil
julie knudsen
profil
Julie Schmidt Pedersen
profil
Kamilla Larsen
profil
Katrine Lambæk Olesen
profil
Katrine Wille
profil
Laura de Fries
profil
Laura Vincentz Dahl Poulsen
ingen img
Line Duelund Andersen
ingen img
Line Nielsen
profil
Madeline Lykke Andersen
profil
Malak Qundus
ingen img
Malene Olsgaard
ingen img
Maria Blankholm Møller
profil
Maria Ryborg
profil
Melanie Frederiksen
ingen img
Mette Bjerre Larsen
profil
Mie Brandt Lassen
profil
Nikita Iversen
ingen img
Nynne Schouw
profil
Pernille Christensen
profil
Sandra Most
profil
Sia Züberlein
profil
Simone Ehrenfeldt
profil
Simone Jensen
profil
Simone Kaja Nielsen
profil
Sofie Nielsen
ingen img
Stine Ajstrup
profil
Trine Tamberg
profil
Vicky Wang

Senior Nyheder

  • Nyheder
    MånedsNyt September 2017
  • Nyheder
    MånedsNyt August 2017
  • Nyheder
    Landsholdsstemning i Herfølge

Holdets aktiviteterKvinde Senior-1

Oktober 2017
23.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
25.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
27.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning i Herfølge Hallen
Omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
28.
lørdag

14:00 - 15:30

Kamp
FC Storebælt - HB Køge pigefodbold
Korsør Gl. Stadion Kunstgræs Dyrehegnet 2 4220 Korsør
29.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Herstedøster IC
Omklædningsrummet nr 4 i Herfølge
30.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
November 2017
1.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
3.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning i Herfølge Hallen
Omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
4.
lørdag

13:30 - 15:00

Kamp
HB Køge pigefodbold - ØUB
Omklædningsrummet i Herfølge
6.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
8.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
8.
onsdag

18:45 - 19:45

Kamp
Orient GI - HB Køge Pigefodbold
10.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning
Holmebækhallen Pogebanken 9 i Herfølge
11.
lørdag

00:00 - 00:01

Stævne
Indendørs fodbold stævne
Jægerspris eller Bjæverskov
11.
lørdag

13:00 - 14:36

DBU-Stævne
Stævne: Bjæverskov Stadion
11.
lørdag

15:12 - 17:00

DBU-Stævne
Stævne: Møllegårdhallen
13.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
15.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
17.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning i Holmebækhallen
Holmebæk Hallen Pogebanken 9 i Herfølge
20.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
22.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
24.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning i Holmebækhallen
Holmebæk Hallen Pogebanken 9 i Herfølge
27.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
29.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
December 2017
1.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning i Holmebækhallen
Holmebæk Hallen Pogebanken 9 i Herfølge
4.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
6.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
8.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning i Holmebækhallen
Holmebæk Hallen Pogebanken 9 i Herfølge
9.
lørdag

13:00 - 14:36

DBU-Stævne
Stævne: Faxe Ladeplads Stadion
11.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
13.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
15.
fredag

18:40 - 20:00

Træning
Indendørs træning i Holmebækhallen
Holmebæk Hallen Pogebanken 9 i Herfølge
17.
søndag

15:12 - 17:00

DBU-Stævne
Stævne: Blovstrødhallen
18.
mandag

17:30 - 19:00

Træning
Mandags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
20.
onsdag

18:30 - 20:00

Træning
Onsdags træning på kunst
omklædnings rummet i Herfølge nr. 4
24.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Jeg har gerne deltage i futsal kampe
24.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Jeg vil gerne spille udendørs vinterkampe
24.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Jeg vil gerne spille almindelig indendørs kampe med bander
24.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Jeg kan træne om mandagen
24.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Jeg kan træne om onsdagen
24.
søndag

00:00 - 01:00

Andet
Jeg kan træne indendørs om torsdagen
Januar 2018
28.
søndag

15:00 - 16:45

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Lyngby Boldklub 1921
Februar 2018
4.
søndag

14:00 - 15:45

Kamp
FFB - HB Køge Pigefodbold
11.
søndag

15:00 - 16:45

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Vipperød BK
Marts 2018
3.
lørdag

14:00 - 15:45

Kamp
FC Storebælt - HB Køge Pigefodbold
11.
søndag

15:00 - 16:45

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Dianalund IF
18.
søndag

14:00 - 15:45

Kamp
Bella1973 - HB Køge Pigefodbold
25.
søndag

14:00 - 15:45

Kamp
Svogerslev BK - HB Køge Pigefodbold

KampprogramKvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2

August 2017

Herlufsholm GF
1 - 3
livescore
Ude
Herlufsholm Stadion

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
5 - 3
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Næstved I.F.
September 2017

BSF
0 - 3
Ude
Ballerup Idrætspark

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
4 - 3
Hjemme
Herfølge Stadion

Albertslund BS 72

Toksværd Olstrup Fodbold
2 - 2
Ude
Toksværd Idrætsplads

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
4 - 1
Hjemme
Herfølge Stadion

Rønnede IF

HB Køge pigefodbold
2 - 3
Hjemme
Herfølge Stadion

Lynge-Broby IF
Oktober 2017

HB Køge pigefodbold
4 - 1
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

NFC/VIF

FC Storebælt
28. okt
Kl. 14.00
Ude
Korsør Gl. Stadion Kunstgræs OMK ved Korsør ny sta

HB Køge pigefodbold
November 2017

HB Køge pigefodbold
4. nov
Kl. 13.30
Hjemme
Herfølge Stadion

ØUB

Kampprogram8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2

August 2017

HB Køge Pigefodbold
3 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Fløng-Hedehusene

HB Køge Pigefodbold
2 - 2
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Orient GI

HB Køge Pigefodbold
5 - 3
Hjemme
Herfølge Stadion

Hvalsø IF
September 2017

HB Køge Pigefodbold
3 - 2
Hjemme
Herfølge Stadion

Bella1973

Herstedøster IC
1 - 5
Ude
Albertslund Stadion Kunstgræs

HB Køge Pigefodbold

Fløng-Hedehusene
3 - 0
Ude
Hedehusene Idrætspark

HB Køge Pigefodbold
Oktober 2017

Hvalsø IF
HMH
Ude
Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs

HB Køge Pigefodbold

Bella1973
4 - 4
Ude
Elverroad

HB Køge Pigefodbold

HB Køge Pigefodbold
29. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Herfølge Stadion

Herstedøster IC
November 2017

Orient GI
8. nov
Kl. 18.45
Ude
Rødovre Stadion Kunst

HB Køge Pigefodbold

Kampprogram8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3

August 2017

HB Køge pigefodbold
0 - 4
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Karlslunde IF
September 2017

Førslev IF
2 - 1
Ude
Førslev Stadion

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
2 - 0
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Næstved FC 77

Lellinge IF
3 - 1
Ude
Lellinge Stadion

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
1 - 2
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Greve Strandby GS-03
Oktober 2017

AIK 65 Strøby Fodbold
2 - 1
Ude
Strøbyhallen

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
0 - 4
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

FC Lejre

Kampprogram8-mands Kvindesenior Pokal 17/18 • Pulje 1

August 2017

Måløv BK (M)
UHT
Ude
Måløv Idrætspark

HB Køge pigefodbold (M)

KampprogramKvindesenior Håndboldmål • Pulje 1

November 2017

Allerød Fodbold Klub (2)
11. nov
Kl. 15.12
Ude
Møllegårdhallen

HB Køge pigefodbold (2)

HB Køge pigefodbold (2)
11. nov
Kl. 15.48
Hjemme
Møllegårdhallen

LSF

HB Køge pigefodbold (2)
11. nov
Kl. 16.24
Hjemme
Møllegårdhallen

KBK Hillerød

Bagsværd BK (1)
11. nov
Kl. 16.48
Ude
Møllegårdhallen

HB Køge pigefodbold (2)
December 2017

HB Køge pigefodbold (2)
17. dec
Kl. 15.12
Hjemme
Blovstrødhallen

Allerød Fodbold Klub (2)

LSF
17. dec
Kl. 15.48
Ude
Blovstrødhallen

HB Køge pigefodbold (2)

KBK Hillerød
17. dec
Kl. 16.24
Ude
Blovstrødhallen

HB Køge pigefodbold (2)

HB Køge pigefodbold (2)
17. dec
Kl. 16.48
Hjemme
Blovstrødhallen

Bagsværd BK (1)

KampprogramKvindesenior Håndboldmål • Pulje 4

November 2017

HB Køge pigefodbold (1)
11. nov
Kl. 13.00
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Ringsted Dame FK (2)

Solrød FC (1)
11. nov
Kl. 13.24
Ude
Bjæverskov Stadion

HB Køge pigefodbold (1)

HB Køge pigefodbold (1)
11. nov
Kl. 14.00
Hjemme
Bjæverskov Stadion

Terslev G&IF

Førslev IF (1)
11. nov
Kl. 14.24
Ude
Bjæverskov Stadion

HB Køge pigefodbold (1)
December 2017

Ringsted Dame FK (2)
9. dec
Kl. 13.00
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

HB Køge pigefodbold (1)

HB Køge pigefodbold (1)
9. dec
Kl. 13.24
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Solrød FC (1)

Terslev G&IF
9. dec
Kl. 14.00
Ude
Faxe Ladeplads Stadion

HB Køge pigefodbold (1)

HB Køge pigefodbold (1)
9. dec
Kl. 14.24
Hjemme
Faxe Ladeplads Stadion

Førslev IF (1)

Pulje-stillingKvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Herlufsholm GF 9 7 1 1 22
2 HB Køge pigefodbold 8 6 1 1 19
3 NFC/VIF 8 5 1 2 16
4 Albertslund BS 72 8 4 1 3 13
5 Lynge-Broby IF 7 4 0 3 12
6 ØUB 8 4 0 4 12
7 BSF 7 2 0 5 6
8 Toksværd Olstrup Fodbold 7 1 3 3 6
9 Næstved I.F. 8 1 3 4 6
10 Rønnede IF 6 1 1 4 4
11 FC Storebælt 8 1 1 6 4

Pulje-stilling8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Fløng-Hedehusene 8 6 1 1 19
2 HB Køge Pigefodbold 8 5 2 1 17
3 Orient GI 7 4 2 1 14
4 Bella1973 8 3 2 3 11
5 Hvalsø IF 8 1 1 6 4
6 Herstedøster IC 9 1 0 8 3

Pulje-stilling8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Karlslunde IF 6 6 0 0 18
2 FC Lejre 6 5 1 0 16
3 Greve Strandby GS-03 7 4 1 2 13
4 Førslev IF 7 4 1 2 13
5 Lellinge IF 7 3 0 4 9
6 Næstved FC 77 7 1 1 5 4
7 HB Køge pigefodbold 7 1 0 6 3
8 AIK 65 Strøby Fodbold 7 1 0 6 3

Pulje-stillingKvindesenior Håndboldmål • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Allerød Fodbold Klub (2) 0 0 0 0 0
2 Bagsværd BK (1) 0 0 0 0 0
3 HB Køge pigefodbold (2) 0 0 0 0 0
4 KBK Hillerød 0 0 0 0 0
5 LSF 0 0 0 0 0

Pulje-stillingKvindesenior Håndboldmål • Pulje 4

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Førslev IF (1) 0 0 0 0 0
2 HB Køge pigefodbold (1) 0 0 0 0 0
3 Ringsted Dame FK (2) 0 0 0 0 0
4 Solrød FC (1) 0 0 0 0 0
5 Terslev G&IF 0 0 0 0 0