Menu

Senior

 

Træningstider:

Mandag: 18.00 - 19.30

Mødetid: 5 minutter før på banen.

Træningssted: Herfølge Boldklub, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Onsdag: 18.00 - 19.30

Mødetid: 5 minutter før på banen.

Træningssted: Herfølge Boldklub, Baneoversigt
Adresse: Vordingborgvej 124, 4681 Herfølge

Find vej: Klik her

 

Torsdag: 18.30 - 20.00

Mødetid: 5 minutter før på banen.

Træningssted: Dalby,
Adresse: Bavnestræde 28, 4690 Haslev

Find vej: Klik her

 

Nye spillere er meget velkomne. Kontakt holdleder Jeanette de Fries for mere info.

 

Holdets stab

Træner
ingen pic
Mogens Poulsen
Holdleder
profil
Jeanette de Fries
Assistenttræner
profil
Rene Eggers
Træner
profil
Søren Andersen
Træner
ingen pic
Cophia Birkedal

Spillerliste

profil
Amallia Holm
ingen img
Anita Askegaard Jensen
ingen img
Anne Dorthe Heinecke
ingen img
Anne Mette Rosenkilde
ingen img
Anni Clemens Hansen
ingen img
Anni Hansen
profil
Bitten Holm Hansen
profil
Cecilie Bernholm
profil
Cecilie Mølgaard
profil
Emma Kristoffersen
profil
Emma Nygaard Jonassen
profil
Fie Vincentz Dahl Grindsted
profil
Julie Gothenborg
profil
julie knudsen
profil
Julie Schmidt Pedersen
profil
Kamilla Larsen
profil
Katrine Lambæk Olesen
ingen img
Katrine Wille
profil
Laura de Fries
profil
Laura Vincentz Dahl Poulsen
ingen img
Line Duelund Andersen
ingen img
Line Nielsen
profil
Madeline Lykke Andersen
ingen img
Malak Qundus
ingen img
Malene Olsgaard
profil
Maria Ryborg
profil
Melanie Frederiksen
profil
Mie Brandt Lassen
profil
Mille Vincentz Dahl Poulsen
profil
Natasia Slavensky
profil
Nikita Iversen
ingen img
Nynne Schouw
profil
Pernille Christensen
profil
Rosa Holmberg
profil
Sandra Most
profil
Simone Ehrenfeldt
profil
Simone Jensen
profil
Simone Kaja Nielsen
profil
Sofie Nielsen
ingen img
Stine Ajstrup
profil
Trine Tamberg
profil
Vicky Wang

Senior Nyheder

  • Nyheder
    Landsholdsstemning i Herfølge
  • Nyheder
    Nyt trænerteam til seniorholdet
  • Nyheder
    MånedsNyt Juni 2017

Holdets aktiviteterKvinde Senior-1

August 2017
21.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge AFLYST
Omklædningsrummet i Herfølge
21.
mandag

18:45 - 20:15

Kamp
Herlufsholm GF - HB Køge pigefodbold
Herlufsholm Stadion
22.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - Karlslunde IF
23.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
24.
torsdag

18:30 - 19:30

Andet
Evt kamp mod Orinet ( rykkes fra fredag )
24.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
25.
fredag

19:00 - 20:00

Kamp
Orient GI - HB Køge Pigefodbold
27.
søndag

15:00 - 16:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - Næstved I.F.
omklædnings rummet i Herfølge
28.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
28.
mandag

18:30 - 19:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - Jungshoved IF
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslevlbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
30.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
30.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Måløv BK (M) - Dalby-Borup-Køge-Herfølge (M)
31.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Hvalsø-FC Lejre
omklædnings rummet i Herfølge
31.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
September 2017
2.
lørdag

13:00 - 14:30

Kamp
BSF - HB Køge pigefodbold
4.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
5.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Bella1973
Omklædningsrummet i Herfølge
6.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
6.
onsdag

19:00 - 20:00

Kamp
Førslev IF - HB Køge pigefodbold
7.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
9.
lørdag

10:00 - 15:00

Andet
Overnatning på Fajø
Herfølge evt. Fejø Færgen
10.
søndag

15:00 - 16:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - Albertslund BS 72
Omklædningsrummet i Herfølge
11.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
11.
mandag

18:30 - 19:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - Næstved FC 77
13.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
14.
torsdag

18:30 - 19:30

Kamp
Herstedøster IC - HB Køge Pigefodbold
14.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
17.
søndag

13:00 - 14:30

Kamp
Toksværd Olstrup Fodbold - HB Køge pigefodbold
Toksværd Idrætsplads Gormsvej 24 4684 Holmegaard
18.
mandag

18:00 - 19:00

Kamp
Lellinge IF - HB Køge pigefodbold
18.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
20.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
Fløng-Hedehusene - HB Køge Pigefodbold
Hedehusene Idrætspark Stenbuen 34 2640 Hedehusene
20.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
21.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
24.
søndag

15:00 - 16:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - Rønnede IF
Omklædningsrummet i Herfølge
25.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
26.
tirsdag

18:30 - 19:30

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Orient GI
27.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
HB Køge pigefodbold - Greve Strandby GS-03
27.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
28.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
Oktober 2017
1.
søndag

11:00 - 12:30

Kamp
Taastrup FC - HB Køge pigefodbold
NyBolig Park Sydskellet 1 2630 Taastrup
2.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
3.
tirsdag

18:45 - 19:45

Kamp
Hvalsø-FC Lejre - HB Køge Pigefodbold
4.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
4.
onsdag

18:30 - 19:30

Kamp
AIK 65 Strøby Fodbold - HB Køge pigefodbold
Strøbyhallen Lendrumvej 3 4671 Strøby
5.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
8.
søndag

15:00 - 16:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - NFC/VIF
Omklædningsrummet i Herfølge
9.
mandag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
11.
onsdag

17:15 - 18:15

Kamp
Bella1973 - HB Køge Pigefodbold
Elverroad Elverhøjen 64 2730 Herlev
11.
onsdag

18:00 - 19:00

Kamp
HB Køge pigefodbold - FC Lejre
11.
onsdag

18:00 - 19:30

Træning
Træning i Herfølge
Omklædningsrummet i Herfølge
12.
torsdag

18:30 - 20:00

Træning
Træning i Dalby
Dalbyhallens Idrætsanlæg Bavnestræde 30 4690 Haslev
15.
søndag

15:00 - 16:30

Kamp
HB Køge pigefodbold - Lynge-Broby IF
Omklædningsrummet i Herfølge
28.
lørdag

14:00 - 15:30

Kamp
FC Storebælt - HB Køge pigefodbold
Korsør Gl. Stadion Kunstgræs Dyrehegnet 2 4220 Korsør
29.
søndag

11:00 - 12:00

Kamp
HB Køge Pigefodbold - Herstedøster IC
November 2017
4.
lørdag

13:30 - 15:00

Kamp
HB Køge pigefodbold - ØUB
Omklædningsrummet i Herfølge

KampprogramKvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2

August 2017

Herlufsholm GF
21. aug
Kl. 18.45
Ude
Herlufsholm Stadion

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
27. aug
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

Næstved I.F.
September 2017

BSF
2. sep
Kl. 13.00
Ude
Ballerup Idrætspark

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
10. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

Albertslund BS 72

Toksværd Olstrup Fodbold
17. sep
Kl. 13.00
Ude
Toksværd Idrætsplads

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
24. sep
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

Rønnede IF
Oktober 2017

Taastrup FC
1. okt
Kl. 11.00
Ude
NyBolig Park

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
8. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

NFC/VIF

HB Køge pigefodbold
15. okt
Kl. 15.00
Hjemme
Herfølge Stadion

Lynge-Broby IF

FC Storebælt
28. okt
Kl. 14.00
Ude
Korsør Gl. Stadion Kunstgræs

HB Køge pigefodbold
November 2017

HB Køge pigefodbold
4. nov
Kl. 13.30
Hjemme
Herfølge Stadion

ØUB

Kampprogram8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2

August 2017

HB Køge Pigefodbold
3 - 0
livescore
Hjemme
Herfølge Stadion

Fløng-Hedehusene

Orient GI
25. aug
Kl. 19.00
Ude
Islev Skole

HB Køge Pigefodbold

HB Køge Pigefodbold
31. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Herfølge Stadion

Hvalsø IF
September 2017

HB Køge Pigefodbold
5. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Herfølge Stadion

Bella1973

Herstedøster IC
14. sep
Kl. 18.30
Ude
Herstedøster Stadion

HB Køge Pigefodbold

Fløng-Hedehusene
20. sep
Kl. 18.00
Ude
Hedehusene Idrætspark

HB Køge Pigefodbold

HB Køge Pigefodbold
26. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Herfølge Stadion

Orient GI
Oktober 2017

Hvalsø IF
3. okt
Kl. 18.45
Ude
Hvalsø ny Idrætsplads, Kunstgræs

HB Køge Pigefodbold

Bella1973
11. okt
Kl. 17.15
Ude
Elverroad

HB Køge Pigefodbold

HB Køge Pigefodbold
29. okt
Kl. 11.00
Hjemme
Herfølge Stadion

Herstedøster IC

Kampprogram8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3

August 2017

HB Køge pigefodbold
22. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Karlslunde IF

HB Køge pigefodbold
28. aug
Kl. 18.30
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Jungshoved IF
September 2017

Førslev IF
6. sep
Kl. 19.00
Ude
Førslev Stadion

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
11. sep
Kl. 18.30
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Næstved FC 77

Lellinge IF
18. sep
Kl. 18.00
Ude
Lellinge Stadion

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
27. sep
Kl. 18.00
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

Greve Strandby GS-03
Oktober 2017

AIK 65 Strøby Fodbold
4. okt
Kl. 18.30
Ude
Strøbyhallen

HB Køge pigefodbold

HB Køge pigefodbold
11. okt
Kl. 18.00
Hjemme
Dalbyhallens Idrætsanlæg

FC Lejre

Kampprogram8-mands Kvindesenior Pokal 17/18 • Pulje 1

August 2017

Måløv BK (M)
30. aug
Kl. 18.30
Ude
Måløv Idrætspark

Dalby-Borup-Køge-Herfølge (M)

Pulje-stillingKvindeserie 1 - Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 ØUB 1 1 0 0 3
2 Albertslund BS 72 0 0 0 0 0
3 BSF 0 0 0 0 0
4 FC Storebælt 0 0 0 0 0
5 HB Køge pigefodbold 0 0 0 0 0
6 Herlufsholm GF 0 0 0 0 0
7 NFC/VIF 0 0 0 0 0
8 Næstved I.F. 0 0 0 0 0
9 Rønnede IF 0 0 0 0 0
10 Toksværd Olstrup Fodbold 0 0 0 0 0
11 Taastrup FC 0 0 0 0 0
12 Lynge-Broby IF 1 0 0 1 0

Pulje-stilling8-Kvindesenior Mester - Efterår • Pulje 2

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Orient GI 1 1 0 0 3
2 HB Køge Pigefodbold 1 1 0 0 3
3 Bella1973 1 1 0 0 3
4 Herstedøster IC 1 0 0 1 0
5 Hvalsø IF 1 0 0 1 0
6 Fløng-Hedehusene 1 0 0 1 0

Pulje-stilling8-Kvindesenior 1 - Efterår • Pulje 3

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Førslev IF 1 1 0 0 3
2 FC Lejre 0 0 0 0 0
3 Greve Strandby GS-03 0 0 0 0 0
4 HB Køge pigefodbold 0 0 0 0 0
5 Jungshoved IF 0 0 0 0 0
6 Karlslunde IF 0 0 0 0 0
7 Lellinge IF 0 0 0 0 0
8 Næstved FC 77 0 0 0 0 0
9 AIK 65 Strøby Fodbold 1 0 0 1 0